Anime i Manga



Join the forum, it's quick and easy

Anime i Manga

Anime i Manga

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Jesteś wielbicielem mangi i anime? Przyłącz się do nas!


+3
neko
Ludek
Pira-chan
7 posters

    Pasja a przyszłość^^

    Pira-chan
    Pira-chan
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 73
    Join date : 12/07/2009
    Age : 32
    Skąd : Kalisz

    Pasja a przyszłość^^ Empty Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Pira-chan Sro Lip 15, 2009 6:14 pm

    Hej zastanawiałam się, czy planujecie związać swoją przyszłość z M&A/Japonią. Ja chciałabym dostać się na japonistykę, ale wtedy musiałabym zdawać podstawową albo historię (której NIE ZNOSZĘ) albo rosyjski (mój 2. język w LO; nasza pani nie ułatwia tego). Poza tym, strasznie dużo jest kandydatów na jedno miejsce, bo mało uczelni ma ten kierunek;/
    Myślałam też o studiach filmowych (m.in. o tworzeniu filmów animowanych).
    Na pewno chciałabym wyjechać kiedyś tam, gdzie kwitną wiśnie^^to jedno z moich marzeń. Cool
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Ludek Sro Lip 15, 2009 8:42 pm

    Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu przyjmuje bez żadnych wymogów... musisz tylko płacić 550 zł za miesiąc. Zamierzam tam iść jak żadna z mych podstawowych opcji studiowania tj. Medycyna lub Biologia nie wypali.

    A co do japońskiego to jako jedyny zgłębiający tu ten język "prawie na poważnie" (ot tak grzebanie z nudów - wiem, że samouctwo nigdzie nie prowadzi) mogę powiedzieć, że z gramatycznego punktu widzenia jest to dosyć prosta rzecz.... największą barierą w nauce są kanji (samej kany można się nauczyć czytać płynnie w tydzień).
    Pira-chan
    Pira-chan
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 73
    Join date : 12/07/2009
    Age : 32
    Skąd : Kalisz

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Pira-chan Pią Lip 17, 2009 5:11 pm

    To co, jedziemy? xDD
    Ludek, a ty uczysz się japońskiego z jakiegoś "profesjonalnego" podręcznika?? Bo ja mam tylko "Japoński w miesiąc", które uczy podstaw, ale do wyjazdu. Chciałabym się nauczyć tego języka porządnie, od samiusieńkich podstaw, jak np. angielskiego czy rosysjkiego, lecz nie mogę znaleźć żadnego dobrego podręcznika ;/// Staram się uczyć sama z tego, co mam, ale nie jestem dość samozaparta i już baaardzo dawno temu obiecałam sobie, że usiądę i się pouczę. Do dziś mi się nie udało, taka jestem leniwa i niezdyscyplinowana ^^'. Niestety.
    W zasadzie zastanawiam się także nad studiowaniem czegoś z biologią Wink
    neko
    neko
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 67
    Join date : 03/01/2009
    Age : 36
    Skąd : tu tyle mrówków

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by neko Czw Sie 13, 2009 12:34 am

    mnie to by sie mazylo kiedyś mange zrobić :> ale i tak jestem pewnie na to za leniwa ;]
    Hitoshi
    Hitoshi
    Ekspert
    Ekspert


    Liczba postów : 288
    Join date : 10/01/2009
    Age : 32
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Hitoshi Czw Sie 13, 2009 12:51 am

    Kiedyś tez miałem taki plan żeby mangę narysować ale po głębszym namyśleniu uznałem ze to głębszego sensu niema bo:
    1.Jestem leniwy.
    2.Terminów trzeba dotrzymywać (a wiecie jak to ze mną jest to ja decyduje kiedy oddaje prace Razz)
    3.Malo czasu wolnego - ostatnio się naczytałem ze zawodowi mangacy maja problemy ze snem i znalezieniem odrobiny wolnego czasu.
    4.Nawet jeżeli już manga dotrze do jakiejś większej gromadki i zacznie przynosić kokosy to w perspektywie lat jest to mordęga (patrz.Naruto 450chapter niedługo)
    Modrzew
    Modrzew
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 55
    Join date : 21/07/2009
    Age : 34
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Modrzew Czw Sie 13, 2009 1:31 am

    Hitoshi napisał:4.Nawet jeżeli już manga dotrze do jakiejś większej gromadki i zacznie przynosić kokosy to w perspektywie lat jest to mordęga (patrz.Naruto 450chapter niedługo)
    Sztuka to zrobić dobrą i krótką mangę (anime, grę, książkę, film, serial - cokolwiek), a nie tasiemca kolejnego...
    Hitoshi
    Hitoshi
    Ekspert
    Ekspert


    Liczba postów : 288
    Join date : 10/01/2009
    Age : 32
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Hitoshi Czw Sie 13, 2009 10:13 am

    Tak ale żeby zarobić tak naprawdę to trzeba trochę rozbudować ta mangę bo fani nie będą usatysfakcjonowani(a tak na marginesie to nie lubię jak manga jest zbyt krótka bo wtedy jest przeważnie niespodziewane denne zakończenie patrz.Death Note)
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Ludek Czw Sie 13, 2009 11:56 am

    Modrzew napisał:Sztuka to zrobić dobrą i krótką mangę (anime, grę, książkę, film, serial - cokolwiek), a nie tasiemca kolejnego...
    Tengen Toppa Gurren Lagann?

    Może i coś można zrobić "krótkiego", ale jeśli przyniesie to duży sukces to wyrośnie z tego pierdyliard remaków, kinówek, oavek - Gainax się w odgrzewaniu kotletów specjalizuje....

    GAR!
    neko
    neko
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 67
    Join date : 03/01/2009
    Age : 36
    Skąd : tu tyle mrówków

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by neko Czw Sie 13, 2009 5:57 pm

    etam hitoshi ty bys tylko o pieniadzach;p (jak na skarbnika przystalo) tu chodzi o osobista satysfakcje, wiesz moja osobista manga Very Happy a kit ze sie nikomu niepodoba;]
    Hitoshi
    Hitoshi
    Ekspert
    Ekspert


    Liczba postów : 288
    Join date : 10/01/2009
    Age : 32
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Hitoshi Pią Sie 14, 2009 10:10 pm

    tak ale... Smile my rozmawiamy o produkcji na większą skale
    neko
    neko
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 67
    Join date : 03/01/2009
    Age : 36
    Skąd : tu tyle mrówków

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by neko Czw Sie 20, 2009 6:05 pm

    a czemu odrazu na wieksza skale ;p tu chodzi czy cokolwiek w przyszlosci chcemy robic a nie odrazu fortune zbijac ;p
    Leo
    Leo
    Młody Animemaniak
    Młody Animemaniak


    Liczba postów : 32
    Join date : 28/07/2009
    Age : 31
    Skąd : Ostrów

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Leo Pią Sie 21, 2009 9:17 pm

    cóż. moim marzeniem jest stworzenie czegoś co zainteresuje więcej niż 10 osób i ewentualne tego wydanie. Nie byłoby to w konwencji całkiem mangowej, bo nie dysponuję zbyt mangową kreską. Niemniej jest to coś co postanowiłam sobie że osiągnę kiedy już ułożę zadowalający scenariusz (co wlecze się, ale idzie do przodu xP). Co do studiów to grafika komputerowa/animacja no i oczywiście przez cały czas zamierzam coś tworzyć, sama bądź w większej grupie rabbit
    avatar
    Tiri
    Młody Animemaniak
    Młody Animemaniak


    Liczba postów : 26
    Join date : 04/08/2009
    Age : 30
    Skąd : OsW

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Tiri Nie Paź 11, 2009 7:39 pm

    Mogłabym napisać o sobie to samo, co powiedziała Pira-chan. Ale... whatever. Ja się wybieram na japonistykę na UAMie no matter what i nic mnie to nie obchodzi że mają 20 miejsc na trzysta osób, jedno z tych miejsc jest dla mnie, fakyn szyt. Co to dla mnie matura rozszerzona z trzech języków w tym ojczysty... <z biegiem wypowiedzi traci pewność siebie>

    ...no nieważne. Cytując z TTGL, my drill is the one that will pierce through the heavens, prosto na japonistykę na UAMie, sowaka.
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Ludek Nie Paź 11, 2009 11:08 pm

    Rikki napisał:...no nieważne. Cytując z TTGL, my drill is the one that will pierce through the heavens, prosto na japonistykę na UAMie, sowaka.

    Lagannizm idealną filozofią życiową GAR!
    avatar
    Tiri
    Młody Animemaniak
    Młody Animemaniak


    Liczba postów : 26
    Join date : 04/08/2009
    Age : 30
    Skąd : OsW

    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Tiri Pon Paź 12, 2009 3:17 pm

    no ba. chociaż gdyby powiedziec to mojej siostrze to skomentowałaby "to znaczy zakładać kuse gacie i latać z dwumetrową bronią."

    Sponsored content


    Pasja a przyszłość^^ Empty Re: Pasja a przyszłość^^

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Nie Paź 27, 2024 12:23 am