Anime i Manga



Join the forum, it's quick and easy

Anime i Manga

Anime i Manga

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Jesteś wielbicielem mangi i anime? Przyłącz się do nas!


+4
Ludek
Hitoshi
Elys
Mikuko
8 posters

    Pomysły...

    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Wto Sty 20, 2009 12:52 am

    Tak może by odejść od tematu.

    Może by tak zrobić naszemu klubowi stronę internetową? Taką z prawdziwego zdarzenia. Skoro mamy się promować to na samym forum daleko nie pojedziemy.
    Forum.... tu teoretycznie jest problem. Nasz hosting "forum.st" używa jakiegoś zacofanego forum. W necie znalazłem kilka poradników jak owy system można shackować a co za tym idzie puścić nasz "dobytek" z dymem.

    Siedzę w robieniu stron od 4 lat i proponował bym zrobienie porządnego forum, własnoręcznie zainstalowanego na własnym hostingu etc. Jest to lepsze rozwiązanie ponieważ takie własne forum można modyfikować dowolnie jak się chce (system podfor, porządnie zintegrowany kalendarz, poprawnie oznakowane pola w layoucie (teraz mamy przycisk "AIM" w polu "GG")... coś przyjaznego - pełne spolszczenie, nie połowiczne jakie mamy), nie trzeba się ograniczać do tego co narzuca ci "generator od darmowców" - każdy kto się trochę na tym zna wam to powie.

    Nad takim forum mamy pełną kontrolę, możemy robić kopie zapasowe bazy danych z postami etc. Kilka razy uświadczyłem na "darmowacach" kasacji forek a administracja serwerów domagała się opłaty za przywrócenie forka.

    Mógłbym się zająć zarówno postawieniem nam strony jak i "prawdziwego, porządnego forka". Dla mnie to nie problem.

    Żeby nie było, że chce się rządzić. Jeśli pozwolicie mi działać postaram się dokonać wszystkiego jak tu jest (konsultacje z Elys, która jest autorką pierwotnego forum byłby mile widziane).

    Ale tu wszystko zależy od was czy by wam to pasowało....
    Prędzej czy później i tak będziemy musieli mieć stronę i "porządne" forum

    Niestety z powodu ograniczeń obecnego forum, jego zmiana na "w pełni profesjonalne" będzie się równać utracie wszystkich postów...... Toteż póki jest ich mało tym lepiej jest się przenieść.

    Uprzejmie proszę o rozpatrzenie mego pomysłu.
    Hitoshi
    Hitoshi
    Ekspert
    Ekspert


    Liczba postów : 288
    Join date : 10/01/2009
    Age : 32
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Hitoshi Wto Sty 20, 2009 2:58 pm

    jestem za!! Smile nowa grafika strony by się przydała a co do postów to kto na to patrzy ^^'??
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Wto Sty 20, 2009 5:17 pm

    Jeden jest za...... teraz trzeba czekać za resztą..... (mogli by z łaski swojej zajrzeć tu..... nie chce robić czegoś tak wyczerpującego jak stawianie forka/strony by potem usłyszeć, że to niepotrzebne)

    #edit

    Postawiłem testowe, porządne forum do waszego wglądu jak to może wyglądać.
    http://tokyo.cba.pl/forum/
    Forum oparte o najnowszą wersję "phpbb moddified by przemo" - jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o możliwości (znacznie wykraczają ponad forko obecne)
    Styl graficzny pozostawiłem domyślny gdyż subSilver (tak się zwie), jest najpopularniejszym, najbardziej czytelnym i bezproblemowy w działaniu na większości przeglądarek/rozdzielczośći/etc jeśli chodzi o fora typu phpbb
    Dodatkowych modyfikacji graficznych można dokonać jeśli zgodzicie się na "nowe" forko.
    Ireath
    Ireath
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 123
    Join date : 29/12/2008

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ireath Wto Sty 20, 2009 6:28 pm

    (wstawiłeś tego posta dopiero wczoraj późnym wieczorem - nie każdy do tego czasu miał okazję wejść na forum xD)
    Niby dobry pomysł, można by zrobić, nie mam nic przeciwko. Ale czy napewno się opłaca? Straciłbyś czas, Tokyo ma być Ostrowskim klubem, spotkania przede wszystkim - jakieś super ekstra hiper (czy co tam jeszcze jest xD) strony/forum w internecie nie potrzebujemy. Czyż nie? Nie zaszkodzi, ale nie widzę konieczności. ^^
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Wto Sty 20, 2009 6:43 pm

    No może strony nie potrzeba ale porządne forum by się przydało... darmowe forka mają to do siebie że z czasem zaczynają grać na nerwy.....

    Toteż mamy już 3 głosy w sprawie forka.
    Nyappy
    Nyappy
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 130
    Join date : 08/01/2009
    Age : 31
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Nyappy Wto Sty 20, 2009 7:54 pm

    Zgadzam się, że strona jest zbędna. Ale forum - czemu nie? Ja nie mam nic przeciwko ^^
    Elys
    Elys
    Admin


    Liczba postów : 107
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32
    Skąd : z twojego koszmaru...

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Elys Wto Sty 20, 2009 9:27 pm

    Hah czuję tutaj nutę samochwalstwa Razz
    No dobrze a teraz tak całkiem serio, to forum założone jest na serwerze forumotion.com, ten „forum.st” to tylko jedna z wielu możliwości adresu, które można sobie wybrać pyza tym o tym, co pisałeś to forum ma bardzo wiele możliwości. Jest o wiele szybsze od tych by Przemo, wierz mi gdyż i tamtego już próbowałam. Tutaj możesz wszystko samemu zmieniać, styl, dodać kalendarz, włączyć szybką odpowiedź, zapisać forum. Jest naprawdę wiele możliwości tylko, że aby się w to pobawić trzeba mieć czas.
    Lecz jeśli bardzo potrzebujecie stworzenie jak to było nazwane „profesjonalnego forum” proszę bardzo. Ja nie będę się sprzeciwiać.
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Wto Sty 20, 2009 9:58 pm

    Czy ja wiem czy aż tak szybsze.......... fora generowane automatycznie (coś jak tu) z phpbb by przemo są naprawdę wole, to fakt.... jak to oferowane kiedyś przez webd.pl całość jest winą złych ustawień serwera, na czystej instalacji forum śmiga, że aż miło.
    To forum ze swojej natury będzie wolniejsze (jako, że jest skryptem php osadzonym w html. Gdy zwykłe fora są htmlem osadzonym w php (czyli tak jak powinno być oficjalnie). ale to tylko sprawy techniczne rzędu maksymalnie dwóch sekund)
    Oczywiście ja także nie chce nikogo zmuszać niczego. To co zaproponowałem to tylko propozycja czy pomysł.... zwał jak zwał.
    Jak to mawiał mój informatyk z gimnazjum "zawsze lepiej jest mieć coś w pełni własnego, niżli polegać na czymś gotowym" (choć można to pominąć, bo facet nie był zbyt mądry).
    Samochwalstwo.... może i tak, ale to dział pomysły Wink
    Zresztą jak wspominałem nie chcę "władzy", przywróciło by się normalną hierarchię tj. Elys administratorka etc......
    "Bawić się i nie ma czasu". Mam czas, prowadzę dwa serwisy internetowe toteż dosyć często jestem na kompie. Mógłbym się "bawić"
    Elys
    Elys
    Admin


    Liczba postów : 107
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32
    Skąd : z twojego koszmaru...

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Elys Wto Sty 20, 2009 10:30 pm

    Hmm może na początek pokażesz jakąś propozycję nowego stylu forum. ;p? chcę poznać twoje umiejętności
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Wto Sty 20, 2009 10:39 pm

    Nowy styl forum.... co przez to rozumiesz? Własnego stylu od podstaw nie stworzę (jak i ty) bo to masochizm jest. Można pomodyfikować istniejące style (jak ty tu zrobiłaś) np.

    Styl tego forum to jak mi się wydaje subBlack z własnymi obrazkami.... (o ile mnie pamięć nie myli), takie coś można raz dwa odtworzyć.

    Grafikiem nie jestem, ja lubię babrać się w "działaniu" nie "wyglądzie"

    Wspominałem - chcę odwzorować nasze obecne forum na lepszym, w pełni kontrolowanym systemie (poprzez pełną kontrolę rozumiem np możliwość wglądu w każdy plik, komórkę bazy danych etc)
    Elys
    Elys
    Admin


    Liczba postów : 107
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32
    Skąd : z twojego koszmaru...

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Elys Wto Sty 20, 2009 10:48 pm

    to chyba jest inny styl, z resztą wzięłam go z tej samej strony na której zakładałam forum i faktycznie dodałam troche swoich rzeczy
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Wto Sty 20, 2009 10:54 pm

    Także więc czekam na decyzję reszty bo mi jak tobie - wszystko jedno jakie będzie rozwiązanie Wink
    Mikuko
    Mikuko
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 130
    Join date : 29/12/2008
    Age : 31

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Mikuko Czw Sty 22, 2009 7:27 pm

    Ktoś tu dobrze napisał, że to ma być tylko ostrowskie. Mi to nie przeszkadza.
    Nie zapominajcie, nie skupiamy się na internetowych stronach, a spotkaniach nt anime i mang. Forum stworzono po to, by móc się komunikować i nie płacić za to [dla odmiany, sms, rozmowy telefoniczne]. Co ważniejsze, na forum może wejść większa chmara ludu nie tylko Ci, do których mamy numer telefonu. Mi się wydaje, że super ważnych rzeczy [oprócz dat i godzin spotkań] to tu umieszczać nie będziemy. To forum jest po to, by stanowiło ogólnodostępną informację o tym gdzie, co i jak, a nie po to by tu grać w rpg na przykład.
    Róbcie co chcecie, ale jestem bardziej na nie, niż na tak. Mimo to decyzja należy do ogółu. PAnuje przecież, demokracja.
    Mitsu
    Mitsu
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 300
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Mitsu Sob Sty 24, 2009 8:09 pm

    Ja popieram Mikuko!!! Poco nam nowe forum!!!??? Przcież ono ma być do szybkiego kontaktowania sie a dluższe pogaduszki na spodkaniach mozna prowadzic!!!!
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Sob Sty 24, 2009 8:58 pm

    Toć ja tylko "zaproponowałem" co to bym się mógł do czegoś przydać Razz
    Jak pisałem z mitsu mi tam wszystko jedno jakie forum będziemy mieć. Chciałem wnieść coś od siebie Wink

    Btw. co z tym zakwaterowaniem w końcu?
    Mitsu
    Mitsu
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 300
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Mitsu Nie Mar 15, 2009 7:41 pm

    Hejka

    A więc Ludek zaproponował żeby nasze spotkania zapisać na stronek http://www.anime-gate.pl/modules.php?name=Import&op=spotkania&month=1&year=2009 oo tutaj żeby napisać ze w ostrowie także istnieje grupa fanów i żeby jak na pewno wszyscy chcemy było nas więcej......
    A więc

    Che się was spytać bo wasze zdanie tez sie w tym liczy czy chcecie żeby nas wpisano?? Ja jestem za ale nie wiem co wy na to? Ale myślę że wszyscy będziemy zgodni i umieścimy tam nasze (jeśli mogę to tak nazwać) Klub Fanów;d
    Hitoshi
    Hitoshi
    Ekspert
    Ekspert


    Liczba postów : 288
    Join date : 10/01/2009
    Age : 32
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Hitoshi Wto Mar 17, 2009 8:13 pm

    jestem ZA!
    Nyappy
    Nyappy
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 130
    Join date : 08/01/2009
    Age : 31
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Nyappy Wto Mar 17, 2009 8:48 pm

    Nie mam nic przeciwko ;3
    Mikuko
    Mikuko
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 130
    Join date : 29/12/2008
    Age : 31

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Mikuko Wto Mar 17, 2009 10:18 pm

    Dołączam się do znajomych powyżej.
    Elys
    Elys
    Admin


    Liczba postów : 107
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32
    Skąd : z twojego koszmaru...

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Elys Czw Mar 19, 2009 3:48 pm

    jestem oczywiscie na TAK
    Mitsu
    Mitsu
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 300
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Mitsu Pią Mar 20, 2009 2:29 pm

    No to Luzik to Ludkowate teraz musi tam nas wkleić!! ^^ A i może będziemy mieć miejsce na przyszłe spotkania ale to jeszcze muszę sie dokładnie wywiedzieć!! ^^
    Mikuko
    Mikuko
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 130
    Join date : 29/12/2008
    Age : 31

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Mikuko Czw Kwi 09, 2009 11:01 am

    Słuchajcie, Atter Lassus ostatnio weszło w posiadanie takich fajnych przypinek z logo.
    Może by tak samo zrobić z Tokyo? Gdybyśmy w przyszłości pojechali na konwenty fajnie by to wyglądało no i ciekawie byśmy się prezentowali.
    Na mieście [na spotkaniach] może i byśmy wyglądali jak sekta ale byśmy się wyróżniali xD
    Tylko nie wiem ile na to potrzeba funduszy. Elys? Ireath? Mai? Ile kosztowały tamte przypinki i gdzie można je załatwić?
    No i jeśli byśmy się zdecydowali na te przypinki to trzeba będzie ustalić co ma się na nich znaleźć. Musiałyby być ładne, przejrzyste, czytelne... no i z napisem Klub Anime i Mangi Tokyo ^^
    Ireath
    Ireath
    Animemaniak
    Animemaniak


    Liczba postów : 123
    Join date : 29/12/2008

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ireath Czw Kwi 09, 2009 12:57 pm

    3,8coś xD Kupione w internetowym sklepie - za przesyłkę do miejsca zamieszkania 6 zł, a jak do ich sklepu to 3 zł, bodajże. W Kaliszu/Ostrowie Wlkp. nie mają punktów sprzedaży, ale mają w Krakowie, aż trzy. Więc można skorzystać z "dobroci" mojej siostry, która tam zamieszkuje XD

    Jestem za takimi przypinkami xP
    Ludek
    Ludek
    Wszechwiedzący
    Wszechwiedzący


    Liczba postów : 462
    Join date : 02/01/2009
    Age : 33
    Skąd : Ostrów Wielkopolski

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Ludek Czw Kwi 09, 2009 2:43 pm

    Też jestem za....... można wykorzystać nasze "składki".

    Obecnie jest po 2 zł od osoby toteż jeszcze jedna składka i mamy 3,80 (a nawet 4 zł!)
    Elys
    Elys
    Admin


    Liczba postów : 107
    Join date : 29/12/2008
    Age : 32
    Skąd : z twojego koszmaru...

    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Elys Czw Kwi 09, 2009 8:40 pm

    przypinki to bardzo dobry pomysł, wtedy każdy będzie wiedział skąd jesteśmy

    Sponsored content


    Pomysły... - Page 2 Empty Re: Pomysły...

    Pisanie by Sponsored content


      Obecny czas to Nie Paź 27, 2024 12:27 am